Ο Γ.Σ ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ ανακοινώνει την απόκτηση:
του Ορφανίδη Βασίλη. Ο μέσος των Μαυραετών γεννήθηκε τον Σεπτέμβριο του 1991 και έχει αγωνιστεί σε (Καλλίφυτο,Δόξα Δράμας,Εορδαϊκό,Πόντιους Κατερίνης,Νεάπολη και Πανδραμαϊκό)
![](https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20638377_1674057202626561_6647827820055212347_n.jpg?oh=7e7d306dc8949056406fc7b03ada6d4f&oe=5A39109E)
του κεντρικού αμυντικού Μητρούση Γιώργου,ο οποιός έχει αγωνιστεί σε Πανδραμαϊκό και Κοσμιο.Η πέμπτη μεταγραφή των μαυραετών για φέτος.
του Δημούδη Ηλία. Ο 27χρονος αμυντικός μέσος έχει αγωνισθεί στο παρελθόν σε Καλλίφυτο,Αργυρούπολη,Σιτγαρούς , ενώ τελευταίος σταθμός στην καριέρα του ήταν το Φωτολίβος.
του Δροσίδη Βαγγέλη ο οποίος θα ξαναφορέσει την φανέλα των Μαυραετών .Γεννημένος τον Σεπτέμβριο του 1988 ο επιθετικός της Πετρούσας με θητεία σε Προσοτσάνη-Σιταγρούς-Φωτολίβος.
του Γρόχτσιου Γεώργιου , ο νεαρός γηγενής αμυντικός γεννημένος το 2002 ,πέρυσι αγωνιζόταν στην Δόξα Δράμας και είναι η δεύτερη μεταγραφή της Δόξας.
του Αυγουστάτου Άγγελου, ο 16χρονος αμυντικός μέσος προερχόμενος από την ομάδα του Πανδραμαϊκού , είναι η πρώτη ενίσχυση για τους Μαυραετούς.